עולמות רוחניים, קבלה בני ברוך

Subtitle

Blog

view:  full / summary

???????? ?????????.

Posted by baruhbenimail on December 23, 2015 at 3:25 AM Comments comments (0)

אי אפשר לדעת בודאות מה בדיוק תינוק מרגיש בני ברוך בתוך הרחם של האם לפני הלידה. אבל אנחנו יכולים לדמיין אותה כמדינה מאושרת, מושלמת. אחרי כל צרכיו של התינוק כולם שירתו בדרך המדויקת ביותר, מושלמת, אופטימלית. התינוק לא צריך לבקש שום דבר. לא משנה מה שצריך מילוי, תשומת לב הוא באופן מיידי, לטפל בן באופן אוטומטי. התינוק נמצא במצב של אמון מלא, אהבה מלאה, ללא כל חשש עצמי. מצב זה מופר בבת אחת ברגע לידה ולמרות טיפול אופטימלי בעיקר ממשיך עד ילד מתבגר טיפול זה הוא כבר לא אותו הדבר, לא כל כך אוטומטי, מיידי כטיפול בתוך הרחם. תינוק בן יומו מתחיל ללמוד מה דאגה עצמית פירוש, צורך לאותת המדינה במצוקתה להורים. עליות דאגה עצמית זה ככל שאנו מזדקנים במידה כזו שרוב חייו הבוגרים שלנו הוא על שום דבר אחר, אבל לדאוג לעצמנו, פעמים רבות, פשוטו כמשמעו, נלחמות על הישרדות.

 

אנו חיים את חיינו בעולם עוין בתחרות אכזרית, בלעדית מתמדת, צורך לשגשג, להצליח על חשבונם של אחרים ממשתלה, בית ספר והלאה לחיים המקצועיים ומשפחה שלנו. והיום המצב הפך אפילו יותר חד, מאיים. יש לנו התפתחו לחברה אנושית גלובלי משולבת ובכך תלויה. עם חוסר האמון ההדדי הנוכחי, הלך רוח פרנואיד, הגנתי, תחרות פזיזה אנחנו מאיימים על קיומנו. אנשים רבים איבדו את האמונה, התקווה בעתיד, זיכרון נוסטלגי, משיכה בני ברוך אל העבר הולך וגדל. רבים מאיתנו לא היו אכפת חוזרים לבטיחות כגון, קיום מאושר ללא חשש עצמי הרגשנו פעם אחת ברחם של האמא שלנו. למרות שפשוטו כמשמעו חזרה כזה אינו אפשרי אולי תוכל לשחזר מצב דומה לא רק לעצמנו, אבל לחברה אנושית בכלל. אולי אנחנו יכולים לבנות חממה מלאכותית שיכול לשחזר את התנאים של הרחם של אמא של כולנו.

 

אולי כולנו יכולים להשיג סוג של לידה הפוכה, ביטול ההפרעה האלימה הלידה המקורית שלנו נגרמת כאשר אנחנו נדחפנו לתוך עולם עוין זה. אז מה אנחנו צריכים להשיג תנאים כדי לשחזר את הקיום המבורך של הרחם? אמון מוחלט בסביבה שלנו, הגשמה מיידית, אופטימלית של כל צרכי הטבעיים שלנו כפי שהן עולות. באופן כללי תחושה של אהבה מוחלטת, ללא תנאי וטיפול הרגיש מחוץ שחרורנו מכל דאגה עצמית, נותן לנו את התחושה של ציפה באופן חסר משקל, רשלן. איך אפשר להגיע למצב כזה בעולם הזה? אנו יכולים ליצור סביבה מעגלית, שבי הדדית החברים של הסביבה שהופכים אותו המטרה היחידה שלהם להקדיש את כל זמנם ומרצם כדי לטפל רק לזה אנוכי, אלטרואיסטי. בסביבה שכזו אחריות הדדית, ערבות הדדיות יכולות להיווצר כי אחד היית בני ברוך מרגיש כאילו להיות מוקף "אוהבים נאמנים" צופים הצרכים של כל אחד כדי למלא אותם באופן מיידי בדיוק כפי שצריך אותו.


Rss_feed