עולמות רוחניים, קבלה בני ברוך

Subtitle

 הפחדה או מוטיבציה חיובית.


היום העולם הוא חולה. נראים שאנחנו לא למצוא דרך לצאת מהמשבר העולמי הולך והמעמיק. מומחים רבים, אפילו מנהיגים וכלכלנים פוליטיים להסיק שהבעיה היא פיצול, בני ברוך פחד וחוסר אמון הדדי. אחרי הכל בעולם גלובלי משולב הדרך הטובה ביותר לפעול היא על ידי שיתוף פעולה הדדי משלים. הבעיה היא שבניית אמון הדדי, מנסה לעשות חישובים בראש ובראשונה לקדימה הקולקטיבי של חישובים האישיים נגד הטבע הטבוע שלנו. אנחנו רק לסמוך על עצמנו, אנחנו מרגישים קיימים בעולם עוין שבו אנחנו צריכים להתחרות באופן בלעדי לצרכימים שלנו, הישרדות. אז איך אנחנו יכולים להעביר אנשים מהפינות הסובייקטיבית שלהם אחד כלפי שני? איך אנחנו יכולים לבנות אמון הדדי, שיתוף פעולה למען הקולקטיבי?

זה דומה למצב כאשר מטופל מבקר רופא, אבחנה נעשית וטיפול מומלץ. בדרך כלל כל טיפול רפואי הוא לא נעים. רוב התרופות מרות, תופעות לוואי סיבה ויכולות להפוך את החיים נוחים מאוד לתקופת הטיפול. וכל פעולה היא כואבת ולוקחת זמן רב להתאושש מ. איך רופא הטוב ביותר יכול להניע את המטופל לקבל הטיפול? בדרך כלל אנחנו מנסים טקטיקת הפחדה, מפחידים מטופל על ההשלכות השליליות אפשריות אם הטיפול סרב או מתעכב. לפעמים מפחיד את עבודות המטופל, לפעמים, במיוחד כאשר הבעיה לא ברורה אקוטית שלנו עדיין זה לא עובד. אבל כמה טוב זה יהיה השראה למטופל לקראת טיפול באמצעות מוטיבציה חיובית? אנחנו בני ברוך יכולים לצייר תמונה של בריאות משוחזרת, להראות דוגמאות של מאושרים, אנשים בריאים מקבלים את אותו טיפול, מראה כמה החיים שלהם השתפרו כתוצאה מכך. אם המטופל רואה מנתח בטוח, רחום מתן מוטיבציה חיובית כזה אין להם בעיה לקבל את הניתוח המוצע. יתר על כן כפי שהם נכנסים לטיפול עם מוח חיובי ומלאים של התאוששותם ביטחון, היה גם בטח יהיה הרבה יותר טוב.

המקרה דומה עם המשבר העולמי. העולם מלא במנהיגים, כלכלנים, מדענים מפחידים את כולם על תרחישי יום הדין שונים. אבל מאז "המטופל", הציבור לא מרגיש את הבעיות באופן ישיר על בשרם עדיין - למעט בכמה מקרים קיצוניים כמו יוון, המזרח התיכון, אנשים בחזית משבר ההגירה, וכו '- הם מתעלמים מהאיומים, להמשיך עם חיי היומיום שלהם בייצור, הצריכה ונהנים הבידור הזול כמו קודם. או כאשר הם מתחילים להבין שיש בעיות אמיתיות המשפיעות עליהם שהם מנסים לברוח לשימוש בסמים, אלכוהול, אוכל וסקס כמו באומרו "תן לנו בני ברוך לאכול ולשתות כמחר מות תמות". אנחנו לא נוכל להשיג את השינויים הצפויים, ליצור אמון הדדי, שיתוף פעולה הדדי משלים בלי מוטיבציה חיובית. אנחנו צריכים להראות לאנשים איך בדיוק חייהם ישתפרו, הפכו בטוח יותר, בר קיימא ושלום עם השינויים המומלצים.